Sadzonki truskawek Honeoye

Sadzonki truskawek Honeoye

Sadzonki truskawek Honeoye

– jest to odmiana truskawek pochodzenia amerykańskiego, powstała w wyniku krzyżówki dwóch innych odmian truskawek: Vibrant’ x ‚Holiday’. Honeoye należy do grupy bardzo wczesnych odmian truskawek deserowych, której okres dojrzewania owoców przypada nawet do 10 dni przed owocami Senga Sengany. Zaliczamy ją do odmian deserowych.  Sadzonki truskawek Honeoye są bardzo przydatne do uprawy przyspieszonej w polu pod niskimi osłonami. Sadzonki truskawek Honeoye doskonale nadają się zarówno do uprawy na plantacjach jak również do uprawy amatorskiej w przydomowych ogródkach.
Oferowane przez nasze Gospodarstwo Ogrodnicze sadzonki truskawek Honeoye charakteryzują się wysoką jakością systemu korzeniowego oraz żywotnością i odpornością co bezpośrednio przekłada się na spokojny proces przyjęcia sadzonek w gruncie.
Honeoye ze względu na bardzo dużą zdolność adaptacyjną jest uprawiana w wielu krajach europejskich w tym coraz chętniej w Polsce.

Roślina Honeoye charakteryzuje się wysoką plennością dużych i średnich owoców o jednolitym najpierw czerwonym, później ciemnoczerwonym wybarwieniu, z połyskiem. Sadzonki truskawek Honeoye oraz już dorosłe rośliny dobrze znoszą polskie warunki atmosferyczne, są wytrzymałe na przymrozki oraz stosunkowo odporne na choroby liści. Niestety wrażliwe na choroby systemu korzeniowego (wertycyliozę).
Owoce truskawki Honeoye są mało podatne na szarą pleśń i skórzastą zgniliznę (Phytophthora cactorum).

Owoce bardzo dobrze znoszą krótkotrwałe magazynowanie oraz transportowanie nawet na dłuższe odległości.